Паралельне, послідовне, паралельно-послідовне підключення акумуляторів: принципи роботи і основні відмінності

Нинішні реалії життя змусили всіх нас опанувати базові знання про електрику та роботу електроприладів. Ми також навчались разом з вами, проводили тести, вивчали нову інформацію і як результат - вирішили написати цю статтю для вашої економії часу, сил та збереження вашого обладнання. В нашій статті ми розглянули різні типи підключення акумуляторів – паралельне, послідовне та паралельно-послідовне, кожне з яких дозволяє оптимально налаштовувати енергетичні системи відповідно до конкретних потреб. Кожен метод має свої переваги і недоліки, і правильний вибір залежить від вимог до напруги, ємності і загальної конфігурації системи.
 
Паралельне підключення
 
При паралельному підключенні всі позитивні клеми (+) акумуляторів з’єднуються між собою, а негативні клеми (-) – між собою. При даному типі підключення акумуляторів напруга залишається незмінною - такою ж, як у одного акумулятора, але ємність при цьому збільшується. Наприклад, якщо у Вас є два акумулятори по 12 V 100 Ah кожен, то при паралельному підключені, загальна напруга залишиться 12 V, а загальна ємність становитиме 200 Ah. При даному способі підключення не можна з’єднувати між собою акумулятори різних типів, з різною напругою та ємністю.
Для паралельного підключення виконайте наступні дії:
1. Розташуйте Ваші акумулятори так, щоб їх позитивні клеми були з одного боку, а негативні – з іншого.
2. Використовуючи проводи відповідного перерізу, з’єднайте всі позитивні клеми разом.
3. Використовуючи проводи відповідного перерізу, з’єднайте всі негативні клеми разом.
4. ВАЖЛИВО! При паралельному з'єднанні необхідно підключати навантаження «по діагоналі», як показано на малюнку нижче. Це підключення разом з використанням перемичок однакової довжини допоможе збалансувати зарядні та розрядні струми кожного акумулятора, що сприятиме подовженню терміну служби АКБ.

                                                                     

Послідовне підключення
 
При послідовному підключенні акумулятори з'єднуються так, що позитивна клема (+) одного акумулятора підключається до негативної клеми (-) іншого. Даний тип підключення дозволяє додавати напругу кожного аккумулятора, при цьому ємність залишається незмінною. Наприклад, якщо у Вас є два акумулятори по 12 V 100 Ah кожен, то при послідовному підключені, загальна напруга становитиме 24 V, а загальна ємність залишиться  26 Ah.
Для послідовного підключення виконайте наступні дії:
1. Розташуйте ваші акумулятори так, щоб їх позитивні та негативні клеми були поруч одна з одною.
2. Використовуючи проводи відповідного перерізу, з’єднайте між собою позитивну клему одного акумулятора та негативну клему іншого як зображено на малюнку нижче.
3. Використайте вільну негативну клему першого акумулятора для підключення до негативного входу вашої системи.
4. Використайте вільну позитивну клему другого акумулятора для підключення до позитивного входу системи.
УВАГА! При даному способі підключення можна з’єднувати між собою акумулятори з різною ємністю, однак при цьому потрібно врахувати струм заряду – він не повинен дуже відрізнятись. Наприклад, не можна з’єднувати між собою акумулятор ємністю 100 Ah і акумулятор ємністю 9 Ah.
При послідовному з'єднанні необхідно кожні півроку перевіряти напругу на кожному акумуляторі. Якщо напруги рівні або різниця між ними менше ніж 0,1 В, наприклад, 12,80 і 12,86 В, це означає, що акумулятори збалансовані і можна продовжувати їх експлуатацію. Однак, навіть у цьому випадку необхідно не рідше одного разу на півроку проводити вирівнювальний заряд для балансування напруги на двовольтових банках акумуляторів.
З часом може виникнути розбалансування стану заряду, тобто з'явиться значна різниця між напругами на кожному акумуляторі в послідовній схемі. При розбалансуванні більше 0,1 В рекомендується проводити балансування, тобто вирівнювання рівня заряду. Якщо різниця перевищує 0,2 В, балансування є обов'язковим.

                                                                                        

Паралельно-послідовне підключення
 
Даний метод об’єднує в собі два попередні і полягає в тому,  акумулятори об’єднуються в декілька груп, кожна з яких підключена паралельно, після цього ці групи з’єднуються між собою послідовним типом підключення. Даний спосіб дозволяє збільшити як напругу, так і загальну ємність системи: якщо потрібно зібрати батарею великої ємності з напругою 24 Вольта, використовується саме таке з'єднання акумуляторів. При цьому слід враховувати рекомендації як для послідовного, так і для паралельного з'єднання АКБ, які описані вище. Зі схемою підключення акумуляторів можна ознайомитись на малюнку нижче.

                                                                                 


Якщо маєте, чим доповнити інформацію – залишайте коментарі під статтею, будемо раді поспілкуватись. Задля підбору та замовлення акумуляторів – звертайтесь до менеджера за номером: 380677070022


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Популярні статті
Як збільшити термін зберігання посилки через кабінет "Нової пошти"
Як збільшити термін зберігання посилки через кабінет "Нової пошти".1.Вставляємо  ТТН на  сайті  Новой  пошти і  натискаємо  кнопку  Пошук.2.Натискаємо  на&nb..
12995
Засвіти екрану та їх причини
Засвіт  виникає на екрані під час перегляду темного зображення в умовах низького освітлення та проявляється у вигляді ділянок світла на краях чи кутах дисплея. Найкраще дані засвіти видно на те..
12832
Не працює тачпад на ноутбуці: причини та способи усунення проблеми.
Тачпад є важливою складовою ноутбука, яка забезпечує зручне керування курсором без необхідності використовувати зовнішню мишу. Однак іноді можуть виникати проблеми, коли тачпад перестає працювати, щ..
12408
Типи USB роз'ємів
USB (англ. Universal Serial Bus, укр. універсальна послідовна шина) — стандарт роз'ємів і кабелів для передачі даних (до 40 Гбіт/c) та живлення (до 240 Вт) невеликих пристроїв.Наразі існує декілька ..
10517