Мультиметр та його застосування.

В сучасному світі важко уявити життя без електронних пристроїв. Вони оточують нас повсюди – вдома, на роботі, на відпочинку. Вони допомагають нам у роботі та навчанні, полегшують нам життя, дозволяють виконувати безліч рутинних справ якісно та швидко. Однак, будь-який електронний пристрій рано чи пізно може вийти із ладу. Проте не потрібно одразу поспішати йти купувати новий – існує незамінний помічник, який може допомогти розібратись та виявити причини поломки. І це – мультиметр.

Давайте ж розберемось, що таке мультиметр, які бувають види мультиметрів та як його правильно використовувати.

Отже, мультиметр – універсальний, багатофункціональний пристрій, який дозволяє визначити проблеми, пов’язані з електричним колом та його компонентами. Наприклад, за допомогою мультиметра можна перевірити напругу в розетці, перевірити дроти на факт пошкодження, перевірити ємність конденсаторів тощо. Мультиметр включає в себе функції амперметра, омметра та вольтметра.


Існує два види мультиметрів:

1. Аналоговий мультиметр або ж класичний. Має шкалу показів зі стрілкою. Більш стійкий до перешкод у вигляді радіохвиль, однак не володіє високою точністю замірів. Майже витіснений цифровими мультиметрами.
2. Цифровий мультиметр.  Має екран, на якому відображаються покази. Цифрові мультиметри набагато зручніші у використанні. Мають набагато точніші покази, ніж аналогові. В залежності від виробника та моделі, можуть мати багато додаткових функцій, яких немає в аналогових.

Цифрові мультиметри також більш надійні через відсутність рухомих частин механізму, які могли б пошкодитись через вібрацію або удари пристрою. Крім цього, даний вид мультиметрів, зазвичай, має менші габарити та кращий зовнішній вигляд.

На ринку існує дуже багато виробників мультиметрів, а також існує ще більше різноманітних моделей з безліччю додаткових функцій.


Наприклад: 


1. https://dfi.ua/ua/rashodnye-materialy/rashodka/cifrovoj-multimetr-mastech-ms8239c-true-rms-s-avtomaticheski.html

2. https://dfi.ua/ua/rashodnye-materialy/rashodka/cifrovoj-multimetr-uni-t-ut890c-true-rms-s-avtomaticheskim-v.html

3. https://dfi.ua/ua/rashodnye-materialy/rashodka/cifrovoj-multimetr-zotek-zt-x-true-rms-s-avtomaticheskim-vyb.html

4. https://dfi.ua/ua/rashodnye-materialy/rashodka/cifrovoj-multimetr-excellent-xl830l-s-ruchnym-vyborom-diapaz.html


Цифрові мультиметри можуть бути з автоматичним або з ручним режимом вибору діапазону вимірювань. Мультиметри з ручним вибором діапазону вимірювань потребують самостійного визначення від користувача діапазону вимірів, на відміну від мультиметрів з автоматичним визначенням, що дозволяє зекономити час на підборі та уникнути перевантаження. Враховуючи вищезазначене, різні моделі мультиметрів можуть мати обмеження діапазонів вимірювання, перевищувати які не рекомендується.
В залежності від виробника, моделі мультиметра та модифікації, може відрізнятись комплектація приладу. Наприклад, в комплекті може бути чохол для мультиметра. 


Як правильно користуватись мультиметром?

В залежності від моделі, мультиметри можуть відрізнятись способом управління режимами – наприклад, перемикач у вигляді ручки або кнопок. Однак, не дивлячись на всі візуальні відмінності, основний принцип роботи та маркування режимів залишається незмінним.

Для прикладу давайте розглянемо, як правильно зробити заміри перемінного струму за допомогою мультиметра ZOTEK ZT102:


1. Підключаємо чорний вимірювальний дріт до роз’єму COM на мультиметрі, а червоний підключаємо до VHz.

2. Переводимо перемикач режимів в положення на V (напруга).

3. З моменту увімкнення мультиметра вмикається функція автоматичного вибору діапазону, при цьому на дисплеї буде відображатись напис «AUTO».

4. Під’єднуємо вимірювальні дроти до джерела електроенергії, напругу струму якого потрібно заміряти. На екрані з’являться покази.





Отже, мультиметр – це незамінний помічник кожного і кожної. Використовуючи мультиметр, можна визначити причину поломки електронного пристрою, а також попередити можливі негаразди в його роботі в майбутньому.



Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Популярні статті
Як збільшити термін зберігання посилки через кабінет "Нової пошти"
Як збільшити термін зберігання посилки через кабінет "Нової пошти".1.Вставляємо  ТТН на  сайті  Новой  пошти і  натискаємо  кнопку  Пошук.2.Натискаємо  на&nb..
5001
Дропшипінг від компаніі DFI
   Дропшипінг - це схема продажів, за якої Ви розміщуєте наш товар на торгових майданчиках або на своєму сайті. При надходженні замовлення Ви обробляєте його та оформляєте відправку на ..
2982
Засвіти екрану та їх причини
Засвіт  виникає на екрані під час перегляду темного зображення в умовах низького освітлення та проявляється у вигляді ділянок світла на краях чи кутах дисплея. Найкраще дані засвіти видно на те..
1851
Як підібрати матрицю до ноутбука?
Як підібрати аналог або сумісну матрицю для ноутбука?У даній статті ми опишемо процес пошуку сумісної матриці для точного підбору аналога. Якщо після прочитування цієї статті у вас залишуться сумніві ..
1727