Як встановити чіп і не втратити гроші та час?

Як встановити чіп і не втратити гроші та час?

Сучасні інженери сервісних центрів з ремонту електронних пристроїв рано чи пізно стикаються з проблемою чипів, що не працюють. Якщо ви купили мікросхему і вона не працює, найчастіше це не вина продавця. .


Основні рекомендації

  • Обов'язково здійснюйте візуальний огляд мікросхеми на наявність фізичних дефектів, а також перевірку на наявність короткого замикання "КЗ" до встановлення мікросхеми на плату.
  • Ми рекомендуємо використовувати спеціалізовані інфрачервоні паяльні станції для посадки чипів. Ймовірність зіпсувати мікросхему при спробі поставити її за допомогою китайської паяльної станції або іншими методами значно зростає.
  • Ми рекомендуємо використати якісні витратні матеріали. Не заощаджуйте на флюсі, не використовуйте неякісний та прострочений флюс. Флюс - це засіб для зняття окислень і правильного розплавлення припоїв, нормальний флюс повинен прибирати різницю температур чіпа та плати до моменту розплавлення кульок..
  • Ми рекомендуємо сушити мікросхеми перед встановленням. Продавець чипів не може проконтролювати за яких умов мікросхема зберігалася та транспортувалася. Підготовка мікросхеми до паяння – завдання установника. Рекомендований режим сушіння мікросхеми – 24 години при температурі 110 °С.
  • Ми рекомендуємо ознайомитися зі стандартами паяння та посадки мікросхем відповідно до стандарту.

Якщо ви не дотримуєтеся наших рекомендацій, то ви можете зіткнутися з проблемами, які ми розглянемо трохи нижче.


Існує кілька факторів, через які придбана вами мікросхема може не запрацювати. Розглянемо основні з них.


Основні проблеми

  • Чіп у короткому замиканні "КЗ".

Найбільш поширена проблема встановлених чипів – це КЗ. Коротке замикання після установки говорить про те, що чіп помер у Вас під час паяння.
Обов'язково
 перед встановленням чіпа на плату перевірте опір чіпа, продзвонивши його ємності омметром. Мікросхеми у короткому замиканні після встановлення не є гарантійним випадком. Чіп у КЗ після встановлення, явно сигналізує про те, що під час посадки мікросхеми було допущено серйозні порушення.

  • Сколи та мікротріщини на чіпі.

Після отримання чіпа у своє розпорядження Обов'язково оглядайте мікросхему на предмет видимих ​​ушкоджень, сколів та тріщин. Особливу увагу приділіть цілісності кристала. Якщо після встановлення чіпа у вас з'явилися сколи по кутах, тріщини по кристалу або з тріщин полізли кульки - це явна ознака перегріву, що виникає при великій різниці температури кристала і підкладки. Ця проблема характерна не тільки для китайських станцій, але і для термопро, з погано або неправильно встановленим датчиком. А також при паянні простроченими, дешевими чи підробленими флюсами. 

  • Зміна кольору чіпа та здуття поверхні мікросхеми.

Уважно оглядайте поверхню чіпа зверху та знизу під гарним освітленням. На текстоліті повинно не бути бульбашок і здуття ні з боку кристала, ні з боку куль. Чіп не повинен змінити колір компаунду та підкладки при установці - це очевидна ознака недотримання температурного режиму. Якщо при пайці у Вас часто з'являються здуття та пухирі, то вам необхідно перевірити режими паяння, справність паяльної станції, змінити флюс для паяння, поміняти оператора.


Висновок

Обов'язково проводьте первинний огляд мікросхем. Обов'язково сушіть мікросхеми перед встановленням. Установка мікросхем повинна проводитись фахівцем, який володіє професійними знаннями та навичками на спеціалізованому обладнанні з використанням якісних витратних матеріалів.

  • Зміна кольору чипа або кольору компаунда.
  • Внутрішні руйнування чіпа з появою мікротріщин.
  • Здуття підкладки і пухирі на поверхні мікросхеми, що виникли в процесі паяння.
  • Тріщини на кристалі чіпа виникли у процесі паяння.
  • Інші пошкодження чіпа спричинені не дотриманням правильних умов паяння.

ДАНІ ДЕФЕКТИ НЕ Є ГАРАНТІЙНИМ ВИПАДКОМ ДЛЯ ПОВЕРНЕННЯ АБО ОБМІНУ ЧИПІВ.


Якщо у вас залишилися чи виникли якісь запитання чи пропозиції. Зв'яжіться з нами

067-707-00-22 або 093-515-00-22
ТELEGRAM: 
@DFI_UA

З повагою, команда DFI.UA



Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Популярні статті
Як збільшити термін зберігання посилки через кабінет "Нової пошти"
Як збільшити термін зберігання посилки через кабінет "Нової пошти".1.Вставляємо  ТТН на  сайті  Новой  пошти і  натискаємо  кнопку  Пошук.2.Натискаємо  на&nb..
4991
Дропшипінг від компаніі DFI
   Дропшипінг - це схема продажів, за якої Ви розміщуєте наш товар на торгових майданчиках або на своєму сайті. При надходженні замовлення Ви обробляєте його та оформляєте відправку на ..
2978
Засвіти екрану та їх причини
Засвіт  виникає на екрані під час перегляду темного зображення в умовах низького освітлення та проявляється у вигляді ділянок світла на краях чи кутах дисплея. Найкраще дані засвіти видно на те..
1844
Як підібрати матрицю до ноутбука?
Як підібрати аналог або сумісну матрицю для ноутбука?У даній статті ми опишемо процес пошуку сумісної матриці для точного підбору аналога. Якщо після прочитування цієї статті у вас залишуться сумніві ..
1716